Efsane Bir Anime Death Note

0

- Advertisement -

Death Note aslen bir Japon mangasıdır. Bu manga animeye uyarlanmış ve sonradan film haline de getirilmiştir. Filme şu anda Netflix üzerinden ulaşmak mümkündür. Pek çok türü bir arada barındıran ve baskın olarak dram, psikoloji, korku, polisiye ve fantezi öğelerini içerir.

 Konusu

Death Note, konusu ile fark yaratan yayınlardan biridir. Özellikle içerisinde barındırdığı pek çok çekici, gizemli unsur ile popülerliği yakalamıştır. Ana karakter Yagami Light adında bir lise öğrencisidir. Yagami Light başarılı ve zeki bir öğrencidir. Ayrıca adaleti çok önemseyen Yagami Light gündemdeki kötü haberlerden de bıkmıştır. Yagami bir gün dünyaya atılan ölüm defterini bulur. Defterde “Bu deftere ismi yazılan kişi ölür.” İbaresi bulunmaktadır. Yagami eve gidince televizyonda gördüğü bir şüpheli üzerinde defteri test eder. Defterde yazdığı gibi, şüpheli ölmüştür. Daha sonrasında bu ölümler yayılır, insanlar taraflara ayrılır ve hikâye giderek kızışır.

Death Note Oyuncu Kadrosu

Death Note, tıpkı The Disastrous Life Saikiki K. gibi bir anime şeklinde ekranlara gelir. Ana karakterlerden Yagami Light Ölüm Defteri’ni bulması ve kullanmasından sonra halk arasında Kira (Katil) lakabıyla anılmıştır. Bir diğer ana karakter L ise dünyadaki en iyi dedektiflerden biridir. Farklı bir tarzı ve davranış biçimi vardır. Misa Amane, Yagami’ye saplantılı derecede aşık olan bir karakterdir. Bu anime de ana karakterlerin yanı sıra yardımcı karakterler ile de zenginleştirilen bir yapımdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku