Bir Netflix Dizisi Dark

0

- Advertisement -

Dark gerilim ve bilim kurgunun iç içe olduğu bir Alman dizisidir. Netflix’te Almanca orijinali ile yayınlanan ilk dizidir. Dizi üç sezondan oluşmaktadır. Dizi hakkında genellikle olumlu yorumlar yapılmakla birlikte oldukça karışık olduğu da sıklıkla dile getirilmiştir. Dizi tıpkıBaby gibi bir Netflix dizisidir ve izlemek isteyenler zaman fark etmeksizin Netflix üzerinden tüm bölümlere ulaşabilir.

Konusu

Dizinin konusu nispeten karmaşık ve gizemli olan bir dizidir. Dizi Almanya’nın Winden kasabasında geçer. Bu kasabadaki çocuklar birden ortadan kaybolmaya başlar. Bu esrarengiz olayın akabinde bölgedeki dört ailenin gizemli sırları da gözler önüne serilir. Karmaşık ilişkiler, karanlık geçmişler ve daha fazlası bu olayların sonrasında gündeme gelmeye başlar. Dizideki olay örgüsü 2019’da başlar. Ardından keşfedilen bir solucan deliği ile dizide zaman değişimleri meydana gelir. Zamanda yolculuk ile dizi çok geçmiş tarihlere dönerek yaşananlara ışık tutar.

Dark Oyuncu Kadrosu

dark

Dark Dizisinin başrollerinden biri Jonas Kahnwald karakteridir. Bu karakteri 2053, 2019 ve 1986 yıllarında Louis Hoffman canlandırmıştır. Jonas’ın babası rolündeki Michael Kahwald ise 2019 yılında Sebastian Rudolph, 1986 yılında ise Daan Lennard Liebrenz tarafından canlandırılmıştır. Bu karakter aynı zamanda dizinin ilk karakteri, başlangıçta intihar eden karakterdir. Jonas’ın annesi rolündeki Hannah Kahnwald/Nielsen ise 2019 ve 2053’te Maja Schöne,1986’da Ella Lee tarafından canlandırılmıştır. Oldukça karmaşık ve sarmal yapıda olan dizi, doğal olarak da geniş bir oyuncu kadrosuna sahiptir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku