Yeni Bir Netflix Dizisi Biohackers

0

- Advertisement -

Biohackers Alman yapımı bir Netflix dizisidir. Türü tekno-gerilim ve bilim kurgu olan bu dizide aynı zamanda dram türünün ögeleri de bulunur. Dizinin orijinal dili Almancadır. Biohackers dizi piyasasında oldukça yeni bir dizidir. Buna rağmen dizi yoğun ilgi ile karşılaşmıştır. Özellikle son dönemde dünyayı kasıp kavuran Corona salgınıdan sonra diziye olan ilgi daha da artmıştır. Her geçen gün artan izleyici sayısı ile popüler hale gelen dizinin izlenme oranları gittikçe daha da artacağı yolunda sinyalleri vermektedir.

Dizinin Konusu

Dizinin tanıtım videosuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/atHBOUvgBI8

Dizinin konusu da ilgi çekici olmasının sebeplerindendir. Dizideki ana karakter Mia Akerlund, bir tıp öğrencisidir. Mia Akerlund içerisinde bulunduğu Freiburg Üniversitesi’nde iki kişi ile tanışır. Bunlardan biri Jasper karakteridir. Jasper okulun biyoloji bölümünde okuyan yetenekli bir öğrencidir. Mia’nın tanıştığı bir diğer isim de Niklas’tır. Niklas, biraz garip bulunan bir karakterdir.

Mia, biyolojik saldırı teknolojisi ile ilgilenen bir karakterdir.  Biyolojik saldırı silahlarının üretilmesi için gerekli olan deneklerin nasıl sağlandığı konusunda olan şüphelerini ispatlama çabaları yolunda karşılaşacağı tehlikelerin farkındadır.

Ama Erkek kardeşi ölen ve bunun nedenini araştırmaya çalışan Mia, illegal olarak yürütülen genetik deneyler dünyasına da dahil olur. Kardeşinin de bu tür bir deneyde kobay olarak kullanıldığından şüphelenmekte ve bunun için derin araştırmalara girme çabası içindedir. Tanıştığı bu kişiler yardımıyla da bunu başarma isteğinde ve azmindedir.  Dizi, isminden de anlaşılacağı üzere bu başlıktaki konular eksenindeki olaylardan oluşuyor.

Biohackers Oyuncu Kadrosu

biohackers

Dizinin en entrikalı karakteri, erkek kardeşinin ölüm nedeninin peşine düşerek pek çok olaya dahil olan Mia Akerlund, oyuncu Luna Wedler tarafından canlandırılmaktadır. Mia’nın okulda tanıştığı biyoloji öğrencisi Jasper’i de Adrian Julius Tillman ekranlara taşımaktadır. Mia’nın tanıştığı biraz garip ve gizemli tavırlarıyla dikkat çeken karakter Niklas’ı canlandıran oyuncu ise Thomas Prenn’dir.

Dizide ayrıca Prof. Tanja Lorenz’i de Jessica Schwarz canlandırmaktadır. Oyuncular dahi diziyi kabul ederken bu kadar ilgi çekeceklerini ve izleyici sayısına ulaşmayı hayal edemediklerini itiraf etmişlerdir. Biohackers çok yeni bir dizi olması sebebiyle oyuncu kadrosuna gelecek bölüm ve sezonlarda yeni ve daha popüler isimler eklenmesi beklenmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku