Ferhunde Hanım ve Kızları Hangi Kanalda

0

- Advertisement -

Ferhunde Hanım ve Kızları

TRT1 ekranlarında yeniden sevenleri ile buluşan nostaljik dizi Ferhunde Hanım ve Kızları hafta içi her gün saat 11.30’da ekranlara geldi. Şu ana kadar yayınlanan bölümleri kaçıranlar için TRT internet sitesinde 160. bölüme kadar tüm bölümlerine erişim sağlanabiliyor. Dizinin tamamı ise 1780 bölümden oluşuyor.

2020 yılının Mart ayından Haziran ayına kadar TRT1’in nostalji kuşağında yayınlanan dizi aslen 1993 ve 1999 yılları arasında yayınlanmıştır. Oldukça uzun soluklu olarak yayın hayatına devam eden Ferhunde Hanım ve Kızları 1995 yılından itibaren kanal değişikliği sebebi ile “Ferhunde Hanımlar” adını almıştır.

Dizi Konusu

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun oyuncuları tarafından ekranlarda oymayan dizi konusu en genel açıklaması ile geniş bir ailenin günlük hayatıdır. Ferhunde Hanım ve üç kızının gündelik hayatını mercek altına alan dizi insanın en doğal hallerini sergilemesi ile de oldukça beğenilmiştir.

Dizi büyük oranda oyuncu kadrosunun doğaçlamalarıyla gelişiyor. Başarılı bir kadroya sahip ve uzun soluklu yayımlanan dizi uzun süre büyük bir ilgi ile karşılanıyor ve sürekli olarak takip ediliyor. Sonralarda ise yeterli reytingi alamamasından kaynaklı ekranlara veda ediyor. Diziden sonra oyunculardan kimi vefat ediyor, kimi bir daha aynı popülerliği yakalayamıyor. Kimi ise şu an hala ekranlarda, sahnelerde boy gösteriyor.

Ana olarak Ankara-Kavaklıdere’de geçen dizinin yer yer mekân değişiklikleri olmuştur. Örneğin yazın İzmir- Alaçatı’da sahneleri bulunan dizi Ankara’nın çeşitli yerlerinde de çekim yapmıştır.

Oyuncu Kadrosu

Ferhunde Hanım ve Kızları oyuncu kadrosu dönemin başarılı ve sevilen oyuncularından oluşmaktaydı. Beyhan ve Baykal saran çifti başrolde Ferhunde Hanım ile Behzat Bey’i canlandırıyor. Evin sağduyulu küçük kızı İpek Çeken’in canlandırdığı Nevzat, nişanlısı Tamer Karadağlı’nın canlandırdığı Selçuk dizide beğenilen çiftlerden olmuştur. Ayrıca dizinin en ikonik karakterlerinden biri Melek Baykal tarafından canlandırılan, tabiri caizse hastalık hastası Deli Nermin’dir. Dizinin oyuncu kadrosunda Güven Hokna, Şahap Sayılgan, Meral Niron, Turgay Tanülkü, Leyla Okay gibi pek çok kıymetli oyuncu yer almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku