Perihan Abla Dizisi Ve Oyuncu Kadrosu

1

- Advertisement -

Perihan Abla dizisi özellikle bir neslin gönlüne taht kurmuş, komedi türündeki Türk dizisidir.1986 ile 1988 yılları arasında iki yıl yayın hayatını devam ettirmiştir. Perihan Abla, günümüzde ise TRT Nostalji Kuşağı kapsamında yeniden ekranlara gelmiştir.

Cumartesi günleri TRT1 ekranlarındaki Nostalji Kuşağı’nda yeniden yayınlanmış olan dizi saat 10.55’te ekranlara gelmiştir. Ayrıca iki bölüm birden yayınlanarak sevenlerinin ilgisi ve beğenisiyle karşılaşmıştır. Kaçıranlar için Perihan Abla’nın önceki bölümlerine TRT1’in internet sitesinden ulaşmak mümkündür.

Perihan Abla Konusu

perihan-abla

Perihan Abla dizisi konusu itibari ile hayatın içinden olan bir dizidir. Günlük hayatta da karşılaşılabilecek kişi ve olaylar ekseninde olan dizi bu yönüyle de ilgi ve beğeni kazanmıştır. Perihan Abla, iki kardeşine bakmak zorundadır. Şakir ise Perihan Abla’ya aşık olan karakterdir. Mahalledekilerin de konunun içerisinde olduğu kadroda ana olaylar mahalle hayatının içerisinde yer almaktadır.

Perihan Abla’nın mahalledeki yaşlı bir kadın olan Hüsniye Hanım’a yardım etmesi ve bunun mahalleli tarafından yanlış anlaşılması ise olaylar başlar. Sonrasında meydana gelen mahalle çevresindeki komik olaylar izleyiciler tarafından oldukça ilgi görmüştür.

Perihan Abla Dizisi Oyuncu Kadrosu

Perihan Abla dizisi oyuncu kadrosu günümüzde de çeşitli huyları ile birer tip olarak hatırlanan karakterlerin canlandırıldığı zengin bir kadrodur. Örneğin günümüzde çok meraklı olan insanlara söylenen “Meraklı Melahat” yakıştırması, Perihan Abla dizisindeki Meraklı Melahat karakterinden gelmektedir. Meraklı Melahat karakterini de Tuluğ Çizgen canlandırmış ve oyuncu için bu karakter başarılı bir tanınırlık getirmiştir.

Başroller olan Perihan Abla karakterini Perran Kutman, Şakir karakterini de Şevket Altuğ canlandırmıştır. Kendilerine özelliklerinden dolayı verilen çeşitli lakaplarla pek çok karakter dizide kendine yer bulur. Bunlar Ercan Yazgan’ın canlandırdığı Şoför ismet, Cihat Tamer’in canlandırdığı Patron Cihat ve Erol Durak’ın canlandırdığı Küçük Surat Hakan olarak örneklendirilebilir.

Ayrıca dizide Songül Ülkü Sevil Çokbilir’i, Işık Aras da Leman’ı canlandırmıştır. Şakir’in anne ve babası rolünde de Diler Saraç ile Hüseyin Kaşif yer almaktadır. Perihan Abla dizisi içinde yer alan mahalleli de önemli bir yer tuttuğundan bu rolde de çeşitli karakterleri canlandıran pek çok oyuncu yer almıştır.

1 yorum
  1. kemal avcı diyor

    Güzel bir kategori seçilmiş dizi haberleri konusunda,yalnız yelpaze cok geniş,takip etmek,degerlendirmek ,emek ve sabır ister.konu cok geniş.başarılar… Bu arada perihan abla dizisiyle büyüdük..teşekkurler..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku