Yeditepe İstanbul

0

- Advertisement -

Dizi ilk olarak 2001 ile 2002 yılları arasında TRT1’de yayınlanmıştır. Pek çok kez farklı kanallarda da tekrarı yayınlanan Türk televizyon dizisi Yeditepe İstanbul, günümüzde ise TRT Nostalji Kuşağı ile yeniden ekranlara gelmiştir. Cumartesi günleri TRT Nostalji Kuşağı ile ekranlara gelen Yeditepe İstanbul saat 16.00’da başlayarak iki bölüm art arda izleyici ile buluşmuştur. Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için Yeditepe İstanbul’un bölümlerine TRT’nin internet sitesinden erişilebilir.

Yeditepe İstanbul Konusu

Yeditepe İstanbul konusu Olcay’ın, eşi Engin’in yaşadığı iflastan sonra intiharının ardından verdiği hayat mücadelesidir. Bu mücadelede kızı Duru ile olan Olcay, bulundukları yerden farklı bir mahalleye taşınır. Daha orta halli, dar gelirli olan bu mahallede samimiyet, insan ilişkilerindeki sıcaklık kaybolmamıştır. Cana yakın insanların oturduğu bu mahallede Olcay ve kızı Duru yaşamaya başlarlar. Bu mahallede yaşananları Olcay ve Duru ilk olarak şaşkınlıkla karşılarlar. Olcay bu süreçte iş arar ancak bir türlü kendine uygun işi bulamaz. Sonrasında bir bilgisayar şirketinde çalışan Olcay bu işte başarılı olamayınca fırıncıda çalışmaya başlar. Dizideki Yusuf karakteri bir roman yazmaya çalışmaktadır. Mahallenin Romanı adlı bu roman çizgisinden de olaylar anlatılır. Roman paralelinde mahallede bulunan farklı karakterlerin oluşturduğu zenginlik ekranlara getirilir. Günlük hayatın tüm yönleri ile ekranlara getirildiği dizi hem ilk olarak yayınlandığında hem de tekrar ekranlara getirildiğinde bu yönü ile de seyirciden büyük ilgi görmüştür.

Yeditepe İstanbul Oyuncu Kadrosu

Yeditepe İstanbul oyuncu kadrosu bir mahalle ortamında var olmasından dolayı geniştir. Mahalledeki farklı karakterlerin de kendine yer bulduğu kadroda pek çok konuk oyuncu da var olmuştur. Eşi intihar eden Olcay karakterini Zuhal Olcay, Olcay’ın kızı Duru karakterini de başarılı oyuncu Özgü Namal canlandırmıştır. Mahallenin romanını yazan Yusuf, pek çok farklı rolle seyirci karşısına çıkmış başarılı oyuncu Emre Kınay tarafından ekranlara getirilmiştir. Dizinin diğer karakterleri olan Ali Uğur Polat tarafından, Havva Meral Okay tarafından, Nilgün ise Yeşim Ceren Bozoğlu tarafından canlandırılmıştır. Ayrıca sevilen oyuncu Oktay Kaynarca da bu dizide Ferhan rolünde yer almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku