Breaking Bad

0

- Advertisement -

Breaking Bad ABD yapımı bir televizyon dizisidir. İsmi, ABD’nin belirli bölgelerinde görülen konuşma dilinde “kıyameti koparmak” anlamını taşır. Ayrıca daha ağır ve şiddetli bir anlamının olduğu da çeşitli yerlerde yazılmıştır. Dizinin ilk bölümü 2008 yılında ve son bölümü de 2013 yılında ülkemizde de dijital platformlarda yayınlanmıştır. Şu an Breaking Bad izlemek isteyenler Netflix aracılığı ile diziye ulaşabilirler.

 Konusu

Breaking Bad konusu ile adından sıkça söz ettirmiş, popüler bir dizidir. Dizinin ana karakteri Walter White adında 50 yaşında bir kimya öğretmenidir. Walter White, ek iş olarak bir araba yıkamacısında çalışır. Bir süre sonra ileri derece akciğer kanseri olduğunu öğrenen Walter White öldükten sonra ailesine para bırakabilmek ister. Walter White, eski öğrencisi Jesse Pinkman ile bağımlılık yapan sentetik bir uyarıcı olan metamfetamin işine girişir. Walter White karakterinin kimya becerisi ve öğrencisi Jesse Pinkman karakterinin piyasa bilgisi ile ikili uyuşturucu üretimi ve ticaretine başlar. Çaresizliğin insanları nasıl bir çıkmaza sürükleyebileceğini en iyi anlatan dizilerden biridir. Kendi halimde bir Kimya profesörünün ailesinin geleceği konusunda duyduğu endişeyle kendi etik anlayışına asla uymayan bir yola girer. Ancak girdiği bu yolda kendi alanı olduğu için öyle bir ün yapar ki kendini bu bataklıktan bir türlü kurtaramaz. Uyuşturucu mafyası, polis ve normal bir aile hayatı arasında geçişlerle süren dizi akışında tam bir denge yakalanmış.

Breaking Bad Oyuncu Kadrosu

Dizideki kimya öğretmeni karakteri Walter White, Bryan Cranston tarafından canlandırılır.

breaking-bad

Birlikte uyuşturucu işine girdiği öğrencisi Jesse Pinkman ise Aaron Paul tarafından canlandırılan bir karakterdir.

breaking-bad

Dizinin diğer karakterlerinden olan Skyler White ,Anna Gunn tarafından, Walter White Jr. ise RJ Mitte adlı genç oyuncu tarafından canlandırılmaktadır. Breaking Bad dizisindeki karakterler rolleri ile bütünleşmiş oyuncular tarafından canlandırılarak üne kavuşmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku