Low & Order Special Victims Unit

0

- Advertisement -

Özel suçlar birimi olarak emniyet teşkilatının içinde kurulmuş olan özel bir ekibin çözdüğü cinsel suçları konu alan Low & Order Special Victims Unit dizisi polisiye bir dizidir. Dedktif Lindsay, Olivia, Tutuola ve Munch ile birlikte pek çok suçu çözüme ulaştırıyor.

Low & Order Special Victims Unit Hangi Kanalda

Low& Order Special Victims Unit Foxcrime isimli kanalda yayınlanmaktadır. Hafta içi gün içinde 4 kez yayınlanan dizinin bölümleri sezon aralarında maraton olarak yayınlanır. Her sabah 07:25 öğlen 12:50 akşam 17:50 Gece ise 04:30’da yayınlanmaktadır.

Dizinin en güzel taraflarından biri mahkeme aşamalarının dizide yer bulması. Dava sonuçlarının izleyici ile paylaşılması ise diziye konu olan olayların askıda kalmasını engellemektedir. İzleyici bu olayların gerçek olaylardan esinlendiğini bildiği için bu özelliğin dizide olması izleyici itlesini ve kalitesini artırmaktadır.

İlerleyen bölümlerde Olivia birimin başına gelecek ve bir seri tecavüzcü tarafından alıkonulacaktır. Bu davaya konu olan kişi Olivia’yı takıntı haline getirmiştir. Kendine tuttuğu güçlü avukat sayesinde mahkemede Olivia zor bir davayla kalakalır.

Lindsay ise hamile kalacak ve bir çocuk doğuracaktır. Ailesi ile başı dertte olan Linsay de cinsel taciz kurbanıdır. Amiri tarafından taciz edilen Lindsay, özellikle bu birimde çalışmaktan oldukça memnundur. Zamanla kurbanlarla kurduğu empati sayesinde olaylara yaklaşımı ve çözmek için gösterdiği çaba kişiselleşmeye başlar. Lindsay bu arada kumar ve içki bağımlılığı ile savaş vermektedir.

Pek çok tecavüz kurbanına umut ve ışık olan Low & Order Special Victims Unit özellikle yayınlandığı ülkelerde tecavüze karşı bilinç oluşmasına neden olmuştur. kendi ülkesinde de bu konuda kurulan özel birimlerin artmasına neden olmaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku