Yaban Çiçeği Bir Gençlik Dizisi

0

- Advertisement -

Yaban Çiçeği 2009 yılı, Güney Kore yapımı, orijinal ismi “Boys Over Flowers” olarak anılan dizi Türkiye’de de televizyonlardan yayınlanmıştır.Diziyi Türk televizyon kanalı TRT Okul ekranlara getirmiştir. Yaban Çiçeği, aslında bir mangadır. Ayrıca Japonya’da dizi biçimde yayınlatılmıştır. Japon ismi “Hana Yori Dango” olan dizinin Kore’ye uyarlanmış biçimi de bu diziyi oluşturur. Dizinin türü dramadır. Diziyi günümüz itibariyle izlemek isteyenler Netflix isimli dijital platformdan izleyebilmektedirler.

Dizinin Konusu

Dizinin konusu özellikle çocuklara uygun görülen ve TRT Okul ekranlarında yayınlanan bir dizidir. Dizideki Geum Jan-di ailesi fakir olan bir karakterdir. Geum Jan-di bir gün bir kahramanlık yapar. Bu kahramanlığı sayesinde de Geum Jan-di Seul’un en iyi kolejine girer. Geum Jan-di bu kolejde bursla okur. Okula gittiği ilk gün ise Geum Jan-di karakteri kötü bir tavırla karşılaşır. Okuldaki zengin öğrenciler Geum Jan-di karakterine kötü davranır ve aşağılar. Zenginlerin içinde çirkin ördek yavrusu muamelesi gören Geum JAn-di zamanla kendini onlara kabul ettirebilecek midir?

Yaban Çiçeği Karekterleri ve Oyuncuları

Dizinin ana ve mesaj taşıyan Geum Jan-di karakteri Ku Hye-sun canlandırmaktadır. Başta şımarık olan ancak Geum Jan-di ile tanışmasının ardından olgunlaşan karakter Goo Jun-pyo da oyuncu Lee Min-ho tarafından ekranlara taşınır. Dizide Geum Jan-di karakterine aşık olan Yoon Ji-hoo da Kim Hyun-joong tarafından canlandırılan bir karakterdir. Yaban Çiçeği oyuncu kadrosunun ekranlara taşıdığı karakterlerin her biri ile farklı bir mesaj veren, fikir ve ders odaklı bir dizidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku