Kırmızı Oda Son Bölümde Melek Neden Kaçtı?

0

- Advertisement -

Kırmızı Oda dizisi son bölümü 13 kasım Cuma akşamı TV8 ekranlarında yayınlandığı zaman aralığında yine reyting şampiyonu oldu. Her bölümünde izleyiciyi ekran karşısına adeta kelepçeleyen bu dizi ile gerçek hayattan yaşanmış örnekler yer almaktadır.

Melek Neden Kaçarcasına Uzaklaştı

İlk bölümde yer alan Mediha’nın öldüğünü öğrenen Doktor Hanım, kendisiyle görüşmek isteyen Mediha’nın kızı Melek gelince küçük bir şok geçirir. Annesinin öldüğünü zannettiği Melek aslında yangın gecesi evde dahi olmadığını ev yanınca da baskıdan kurtulmanın verdiği rahatlığı yaşadığını söyleyince doktor ikinci bir şok yaşar.

Annesinin onu zaten sevmediğini babasının da nefret ettiğini ve o evde zaten hiç sevilmediğini düşündüğü için yangın sayesinde herkesin rahatlamış olduğunu düşündüğünü ifade eder. Bundan sonra anlattıkları ise insanın gerçekten kanını donduracak kadar tirajiktir.

kirmizi-oda

Annesinin onu aslında ne kadar sevdiğini ve nasıl pişman olduğunu doktordan duyduktan sonra düşündükleri nedeniyle ve yaşadığı hayatın çirkinliğiyle yüzleşen Melek, ne yapacağın bilemez ve Kırmızı Oda dan kaçarcasına çıkarak uzaklaşır.

Alya Kendini Bulmaya Başladı

kirmizi-oda

Alya, Kırmızı Oda ya geldiği ilk günkü halinden sonra oldukça büyük bir yol kat etti. Annesi ve babaannesinin kendisine yaptığı zulümleri anlatarak geçmişin yüklerinden kurtulan Alya, artık daha da kendine güvenli ve mutludur. Artık her gece ağlamaktan yorularak uykuya dalmamakta huzurlu bir uykuya dalma sürecinin sonrasında kabuslar yerine rüyalar görmeye başlamıştır. Hatta öyle bir karar alacaktır ki buna kendisi bile şaşırır.

Bu hafta babasının ölümünü ve ardından yaşadıklarını anlatan Alya,’nın kendine gelmesini sağlamak için onu biraz zorlamak için kendisini cezalandırdığını ve bunun için yine kendisinin suçlu olduğunu deklara eder. Alya’nın ilk etapta canı sıkılsa da aslında haklı olduğunu kavradığında o da kendine yaptığı kötülüklerin farkına varır.

Bu sefer bir değişiklik yaparak haftaya Alya’nın evinde buluşmaya karar verirler.

Kırmızı Oda Da Bir Çocuk Gelin Selvi

kirmizi-oda

35 Yıldır evli olan ve 2 yıl önce eşini kaybeden Selvi, çocuk gelin olarak geldiği bu evden 35 yıldır hiç dışarı çıkmamıştır. Gelini ilk torununu dünyaya getirecektir ve oğlu da annesinin karısına destek olmasını ister. Ama annesinin dışarıya çıkamaması bu isteğini yerine getirmesine engel olmaktadır.

Bu durumda yolları kesişen Selvi ve doktor on-line olarak seans yapmaya başlarlar. İlk seansta 14 yaşındayken evlendirilişini, bir çocuk gelin olarak, parayla nasıl satıldığını anlatan Selvi’nin hikayesi de izleyenleri duygusal olarak fazlaca etkiledi. Ailesinden ayrılan çocuk gelin ağlarken izleyenleri de ağlattı. Sezen Aksu’nun Ünzile şarkısı da fonda bu sahnelere eşlik edince duygular şelale olup aktı adeta.

Gelecek hafta 12. bölümü yayınlanacak olan Kırmızı Oda dizisinde Binnur Kaya o kadar güzel bir oyunculuk sergiliyor ki her yaşta ayrı bir hayran kitlesi yaratıyor kendisine. Diğer oyuncular da aslında herkesin kendi dertleri olduğunu ispatlayan sahnelerde seyirciye duyguyu o kadar güzel geçiriyor ki adeta izleyiciler de karakterlele empati kuruyor diziyi izlerken.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku