Masumlar Apartmanı Son Bölümde Neler Oldu

0

- Advertisement -

Masumlar Apartmanı yayınlandığı ilk günden bu yana oldukça büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Gerçek hayattan alıntılanan hikayesi ile gerçek hayattan insanlara ulaşmış ve izleyenleri içine almayı başarmıştır. Her yayınlanan bölümde izleyenlere yeni ve farklı deneyimler yaşatan dizide bu kadar da olmaz dedirten sahneler de yer almaktadır.

Masumlar Apartmanı dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından senaryolaştırılmıştır. Bu zamana kadar elde ettiği mesleki tecrübelerini hastalarından izin alarak yayınladığı kitaplarında okurlarıyla paylaşmış olan yazar, senaryo yazımında da yer almaktadır.

Her hafta salı akşamı saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında yeni bölümü yayınlanan dizinin tekrarı ertesi sabah 11’de yayınlanmaktadır.

Masumlar Apartmanı Konusu

Masumlar Apartmanı konusu Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi isimli romanından uyarlanmıştır. Bu romanda İnci yaptığı trafik kazasında karşılaştığı Han ile aralarında oluşan etkilenmeye anlam veremez. Ama öyle güçlü bir şeydir ki karşı koymakta zorlanır. Han da İnci’yi görür görmez aşık olmuştur. Ablasının durumuna rağmen kendini aşık olmaktan alıkoyamaz.

Tesadüf eseri İnci, kardeşi ve dedesi ile birlikte yaşadığı evden çıkmak zorunda kalır ve kısa zamanda Han’ın sahip olduğu apartmanda kiralık ev bulur. Han’ın ablası Safiye, toz fobisi olan temizlik hastası bir kadındır. Evdeki herkes de bu düzene ayak uydurmaktadır. Han’ın annesi eşinin onu sevmediğinin farkına varmış ve bunun getirdiği psikolojik sorunları temizlikle aşmaya çalışan bunalımlı bir kadındır.

Bütün çocuklarına karşı katı kalpli ve kötü davranan annenin bütün kötü huylarını alan Safiye annesini aratmamaktadır. Babasının dahi evde gezmesini istemediğinden onu odadan çıkarmaz. Temizlik yüzünden yemek yapmayı unutmakta çoğu zaman kahvaltı etmektedirler.

Safiye, Han ile İnci’nin arasında olanların farkına varmış. bu işin olmaması için elinden geleni yapmaktadır. Hatta İnci’nin dedesi ile de işbirliği yapmak ister. Bu arada Safiye’nin küçüğü olan Gülben, ablasının şerrinden korunmak için onun isteklerine göre davranmaktadır.  Diğer yandan da şirketlerinde çalışan ve aynı zamanda Han’ın arkadaşı olan Esat’a aşıktır.

Küçük kız kardeş Neriman, Safiye Ablasının şerrinden nasibini almaktadır. Her daim abluka altında bir yaşam sürdüren Neriman, okulda da çekingen ve silik bir karakterdir. Arkadaşları tarafından acınacak bir insan olarak görülen Neriman okula yeni gelen İnci’nin kardeşi Ege’nin kendisine olan ilgisi ile bu imajı yıkma yolunda ilerlemektedir.

Masumlar Apartmanı Son Bölümde Ne Oldu

Masumlar Apartmanı, son bölümde nihayet Gülben, beklenen patlamayı yaşadı. Esat’a aşkını itiraf eden Gülben, Esat’ın onu sevmediğini söylemesi üzerine yıkılır. Bu konuşmaya kulak misafiri olan Safiye; Gülben’i ahlaksızlıkla suçlar. Bu düşüncelerinin sababinin okuduğu kitaplar olduğunu düşünen Safiye Gülben’in kitaplarını toplayarak pencereden atar. Tüm yalvarmalarına rağmen kitaplarını kurtaramayan Gülben de sinirlenerek ablasının elbiselerini sokağa atar.

Bütün bunları gören İnci ne düşüneceğini bilemez. Han, İnci’ye artık gerçeği açıklamak için daha fazla bekleyemeyeceğini düşünmektedir. Akşam İnci’ye çöp eve dönen daireyi gösterir. Final sahnesinde Safiye de onları arkadan izlemektedir.

Masumlar Apartmanı 10. bölüm fragmanı TRT1  kanalının web sitesinde yayınlanmış ve merak eden izleyicileri tarafından izlenmiştir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku