SefirinKızı, Konusu ve Oyuncuları

0

- Advertisement -

SefirinKızı Türk yapımı bir televizyon dizisidir. 2019 yılının son ayından bu yana yayınlanmaktadır. Sefirin Kızı, dram türünde bir dizidir. Dizi, pazartesi günleri saat 20.00’de ekranlara gelmektedir. Sefirin Kızı dizisinin bölümlerini kaçıran ya da yeniden izlemek isteyenler Star TV internet sitesinden bölümlerine ulaşabilir. Dizi, izleyici tarafından büyük ilgi görmektedir. Sefirin Kızı da Doğduğun Ev Kaderindir dizisi gibi genellikle reyting sıralamasında üstlerde yer alır

 Konusu

Her bölümü merakla beklenen Sefirin Kızı konusu bakımından da seyircilerin ilgisini çekmektedir. Başroldeki Sancar’ın babası zavallı bir yarıcıdır. Küçük yaşlarda iken bir gün Bodrum’a bir kız gelir. Bu kız sefirin (büyükelçinin) kızı, başrolü paylaştıkları karakter Nare’dir. Nare ve Sancar birbirlerini severler. Birbirlerine zıt olmalarına rağmen devam eden sevgileri için bu ikili pek çok mücadele verir. Bu mücadelelerin birinde de Nare, Sancar’a kaçar. Nare ve Sancar kavuşur ama o gece Sancar Nare’nin bakire olmadığını öğrenir. NAre kendini anlatmaya çalışsa da Sancar ona inanmaz ve  Nare ortadan kaybolur. Nare’den bir ize bir daha rastlanamaz, kimse onu görmez.

Bu aniden kayboluş hakkında pek çok söylenti meydana gelir. Nare’nin Avrupa’ya kaçtığını ya da denize düştüğünü söyleyenler olur. Hatta aşığın biri bunun için türkü yazar ve sefirin kızının kuş olup uçtuğunu söyler. Aşkları, kavuşacakken her şeyin yeniden sarpa sarması bir destana dönüşen Nare ve Sancar dokuz yıl sonra yeniden karşı karşıya gelir. Nare, ortadan kaybolduğu gece gibi yine bir düğün gecesinde Sancar’ın karşısına dikilir. Sefirin kızı Nare, Sancar’ın düğün gününde Sancar’a kızını getirir.

SefirinKızı Oyuncu Kadrosu

SefirinKızı oyuncu kadrosu dizinin sevilmesinde önemli etkenlerden biridir. Başroldeki köylü çocuğu Sancar Efeoğlu’nu Engin Akyürek canlandırır. Bir diğer başrol ise Neslihan Atagül Doğulu’dur. Neslihan Atagül Doğulu da dizideki sefirin kızı Nare karakterini canlandırır. Nare, savaşçı ve kararlı bir karakterdir.

Sancar’ın ortağı Gediz karakterini de dizide Uraz Kaygılaroğlu canlandırmaktadır. Sefirin Kızı dizisinde Sancar’ın erkek kardeşi Yahya’yı Doğukan Polat, Yahya’nın eşi Elvan’ı da Hivda Zizan Alp canlandırmaktadır. Dizide bu karakterlerin yanı sıra destekleyici pek çok yardımcı karakter vardır. Sefirin Kızı, sevilen oyuncuları ve başarıları ile de ilgi gören bir dizidir. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosuna yeni sayılabilecek bir zamanda Bülent Şakrak da dahil olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorumDevamını Oku


Sitemap