Kırmızı Oda’da Bir Çocuk Gelin Selvi

0

- Advertisement -

Yeni bölüm başladıktan sonra tam 90 dakika boyunca hiç reklam girmeyen dizide ilk olarak çocuk gelin Selvi ve  yaşadıklarına şahit olduk. Kırmızı Oda 20 Kasım Cuma akşamı yayınlanan son bölümüyle yine izleyiciyi ekran başına kilitledi. Diziyi kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler, TV8 internet sitesinden reklamsız olarak izleyebilirler.

14 yaşındayken 2 çocuklu dul bir adama babası tarafından gelin diye satılan Selvi, daha ilk geceden yaşadığı şokla neye uğradığını şaşırır.Ertesi gü, ilk defa gördüğü elektrikli ev aletlerini çalıştırıp kocaman evi temizlemesi ve yemek yapması beklenmektedir kendisinden. Kocası ona yeni kıyafet dahi almamış ölen karısının kıyafetlerini giymesini söylemiştir. Ama kadının iki küçük kızı da o evdedir ve annelerinin kıyafetlerini Selvi’nin üstünde görmekten pek hoşlanmazlar. Selvi’nin kocası şiddet uygulayan bir baba ve kocadır. Bir gün kızları döverken ona engel olmaya çalışan Selvi’yi de dövünce kızlarla arasında bir bağ oluşur.

Selvi kızları kendi kardeşlerinin yerine koyar. Onlara kurabiyeler yapar, saçlarını tarar ve onları çok sever. Birgün komşusu ev ziyaretine gelir. Komşusu evdeyken kocası da eve gelir. Komşusu gittikten sonra çocuk gelin Selvi daha ne olduğunu anlamadan kocası tarafından bayılana kadar dövülür. Kızlar sabaha kadar başında beklerler ölmesin diye. Ne de olsa onlar da acımaktadırlar bu küçük geline.

Çocuk Gelin Selvi Evden Kaçmak İster

cocuk-gelin

Ertesi gün, sabah gözünü açar açmaz aynaya bakan çocuk gelin, üzerini giyer ve evden kaçıp köyüne dönmek ister. ancak kocası kapıyı kilitlemiştir ve pencerelerde de parmaklık vardır. Sonraki günler dayak devam eder ve Selvi artık yemek dahi yemez olur. Onun bu haline kızlar da içten içe üzülürler.

Bir sabah kalkar ve bütün bu zulme rağmen hayata tutunmaya karar verir. Her ne olursa olsun bir gün kurtulma ümidiyle yaşayacaktır. Bu zamandan sonra 4 duvar arasında kapıdan çıkmadan pencereden bakmadan tam 35 yıl geçirir. Bu arada kendi çocukları da dünyaya gelir ve onlar da ablaları gibi büyüyüp evlenirler. Herkes teker teker evden ayrılır. Kocası da nihayet hastalanır ve ölür. Ama Selvi hala dışarı çıkamaz.

Doktor Hanım Alya’nın Evinde

cocuk-gelin

Doktor hanım bu hafta Alya’nın dehşet evine konuk oldu. İçeri girer girmez insanın yüzüne çarpan yalnızlık ve burnuna dolan küf kokusuyla neye uğradığını şaşıran doktor, Alya ile birlikte evi gezmek ister. Bu arada da Alya’ya artık kendisinin bir birey olduğunu ve bu şekilde yaşamaya başlaması gerektiğini yavaş yavaş işlemektedir. Annesinin kendisini astığı banyoda her sabah yüzünü yıkamak zorunda olan Alya’yı düşünür ve içi burkulur. Doktor Hanım’ı geçirdikten sonra Alya kendine güzel kıyafetler alır ve en son bir kuaföre girer koltuğa oturur. Gerisini de haftaya izleyecek Alya’daki büyük değişimi haftaya belki de görebileceğiz.

Piraye Hanım’a  Hediye Geldi

cocuk-gelin

Psikiyatrist Piraye Hanım’a hediye isminde bir hasta gelir. Oldukça büyük bir travma yaşamıştır ve bunu oraya gelmeden az önce öğrenmiştir ölüm döşeğindeki annesinden. Hediye,40 yaşında akademisyen bir kadındır. Annesinin kendi annesi olmadığını öğrendiğinden beri yıllardır annesi sandığı kadının onu nasıl kullandığını anlamak onda şok etkisi yaratır. Ne yapacağını bilemez bir halde kendini Piraye Hanım’ın odasına atar ve anlatmaya başlar.

Bu hafta Çocuk Gelin Selvi, Alya ve Hediye isimli 3 kadının hikayelerinin yanında Doktor Ayşe Hanım’ın Doktor Deniz’e olan platonik ve masum aşkının da gittikçe büyüdüğünü de görmeye başladık. Doktor Deniz bir şeylerin farkına varmaya başlasa da ne yapacağını kestiremez.Bakalım gelecek haftaki gelişmeler nasıl olacak?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku