Uyanış Büyük Selçuklu İkinci Bölüm Fragmanı Yayınlandı

0

- Advertisement -

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yayınlandığı 1. bölümüyle izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Sadece bu dizi için kurulmuş olan açık ve kapalı mekanlar prodüksüyona ne kadar önem verildiğini anlatmaya yetiyor. Kıyafetler ve kullanılan aksesuarlar hem özgün hem de döneme uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

Melikşah’ı canlandıran Buğra Gülsoy şimdiye kadar genelde naif karakterleri canlandırdığı için sergilediği oyunculuk başarısı ile göz doldurdu. Melikşah’ın Cihan Hükümdarı ünvanına layık bir duruşla adeta vücuda gelmiş bir biçimde görüyoruz. Diğer taraftan hamile olan eşi Terkene Hatun’a gösterdiği şefkatle de insan tarafını bize geçirmeyi başarıyor Buğra Gülsoy.

Terkene Hatun’u canlandıran Hatice Şendil ise zamanın saray entrikalarının altına imza atan harem kadınlarının güzel bir canlandırmasını gözler önüne seriyor. Bir erkek evlat verme isteğiyle yanıp tutuşan Terkeme Hatun, önceki erkek bebeğinin doğumda ölmesi nedeniyle Karahanlı yurdundan ebe hatunlar getirir. Valide Sultan karşı çıksa da bir şekilde Melikşah’ın aklına girerek ebelerin sarayda kalmasını sağlar.

Ekin Koç tarafından canlandırılan Sencer rolü de dizinin geleceği açısından oldukça dikkat çekici olmuş. Daha önce Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan dizisinde 26 bölüm süresince 1 Ahmet karakterini canlandırmış olan oyuncu Abd yapımı bir dizide de yardımcı oyuncu olarak 8 bölüm rol almıştır. 2013 yılından beri ekranlarda ve beyaz perde de yer alan oyuncu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde ustalıkla canlandırdığı Secer karakterinin seyirciye geçişini sağlamayı başarmıştır.

dizide yer alan pek çok usta oyuncunun katkılarıyla ilk bölümü büyük beğeni toplayan dizinin ikinci bölümü merakla beklenmektedir. 2. bölümün yayınlanan fragmanlarına Uyanış Büyük Selçuklu 2. Bölüm Fragmanı yayınlandı yazımızdan ulaşmanız mümkündür. İsteyen okurlarımız da Uyanış Büyük Selçuklu 1. Bölümün tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirler.

https://youtu.be/l7-I-RsZixM

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorumDevamını Oku


Sitemap