Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölümde Ne Oldu?

0

- Advertisement -

Uyanış büyük Selçuklu son bölümde ne oldu? diye merak edenler hemen internette aramaya koyuldu. Yeni bölüm tanıtımı yayınlanan dizinin son bölümünde Sultan Melikşah oğlu Sencer’i gördü mü? Elçin Hatun neden saraya geldi. Terkene Hatun bu duruma ne dedi? Sencer’in annesi neden hastalandı? İlteber Bey’in kızı Turna Hatun ve Sencer arasında neler oluyor? İlteber Bey Kayı Obası’na neden baskın verdi? Vezir  Nizamül Mülk İle İlteber Bey arasında neler oldu?

Tüm bu soruları merak edenler  bu haftaki 2 bölümde cevaplarını buldular. Biz de bu yazımızda sizlere bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölümde 2. Bölüm Özeti

Sultan Melikşah’ın emriyle getirilen Elçin Hatun ve fedailer Batıniler tarafından yolda pusuya düşürülür. Ancak pusunun Kayı boyu yiğitleri tarafından yapıldığı şüphesi uyandırılır. Ancak Sencer, saldırı usullerinden Batıniler olduklarını anlar. Bunu Nizamülmülk’e söyler ama kanıt olmadığından vezir bunu ispatlayamaz. Başhatun Elçin’in affedilmesini sağlar. Ardından da Elçin Hatun’un saraya kabulünü Melikşah’a kabul ettirir.

Bu arada Sencer’in annesi hastalanır. Sencer Turna Hatun’u bulur ve annesini  iyileştirmesi  için obaya getirir. İlteber Bey bunu duyunca hemen  hazırlık yapar ve obaya baskın verir. Sencer’i öldürmek için üzerine yürüdüğü sırada Nizamülmülk gelir ve İlteber Bey’i gönderir.

Elçin Hatun bu arada Sultan Melikşah’la yakınlaşır. Bu yakınlaşmadan rahatsız olan Terkene Hatun, Elçin Hatun’u öldürmek üzere planlar yapmaya başlar. Bu sırada Batıniler Turna Hatun üzerinden planlar yaparak babasını kullanmaya dayalı bir plan yaparlar. İçlerine girmek isteyenlerden birinin Selçuklu casusu olduğunu tahmin etmektedirler. Denetimleri sıklaştırır, hemen herkesten şüphe duyarlar. Zaten pek bir gizemli olan tarikat, daha da bir sır küpü olmuştur.

Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde Nizamülmülk, Sultan Melikşah’ın ısrarına karşı koyamaz ve oğlunu ona göstermeye karar verir. Ancak sultan eğer oğlunu görmeyi seçerse devlet hizmetinden ayrılacağını beyan ederek devletin kavuğunu çıkarır ve kendi kefen sarığını başına geçirir. Kapının diğer tarafında olan oğlunu görmek için yanıp tutuşan Melikşah’ın oğlunu görüp germediği 3. Bölüme kaldı.

3.Bölüm fragmanı yayınlandı. İzlemek isteyenler ve merak edenler için TRT internet sitesinde ve Youtube’de yayınlanmaya başladı.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorumDevamını Oku


Sitemap