Uyanış Büyük Selçuklu Yeni Dizi

0

- Advertisement -

Büyük Selçuklu Devleti Kurulması sırasında meydana gelen olaylar örgüsünü anlatan Uyanış Büyük Selçuklu, TRT 1 ekranında yer alacak. Peki TRT 1 ekranlarında yer alacak olan dizinin yayın tarihi ne zaman? Konusu Ne? Oyuncu Kadrosunda kimler var?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Konusu

uyanis-buyuk-selcuklu

28 Eylül 2020 pazartesi akşamı yayına gelecek olan dizinin konusu Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet düzeni, dönemin savaşları ve siyasi hayatı ile birlikte 1. Melikşah’ın yaşamı üzerine kurgulanmıştır.

Akli Film tarafından yapımı üslenilmiş olan dizi Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’da çekilmektedir. Koronadan dolayı önlemlerin üst düzeyde olduğu dizi çekimleri başlamadan önce tüm çalışanlar test yaptırdı. Sette çalışmayan hiç kimsenin sete girmesine izin verilmediği gibi çekim olmadığı zmanlarda herkes maske takmak zorunda.

Uyanış dizisi için en merak edilen sahneler Haçlılar ile yapılan savaş sahneleri olmakla birlikte dönemin kostümlerini ve yaşam biçimini layıkıyla izleyiciye yansıtabilmek için kreatif direktörler oldukça kapsamlı bir araştırma yapmışlardır. Bu sayede muhteşem bir atmosfer ortaya çıkarmayı başarmışlardır. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ilk bölüm fragmanlarına ulaşmak isteyen meraklı izleyiciler linkleri aramaktadır

Oyuncu Kadrosu

Melikşah- Buğra Gülsoy

Ahmed Sencer- Ekin Koç

Terken Hatun- Hatice Şendil

Elçin- Leyla Lidya Tuğutlu

Hasan Sabbah- Gürkan Uygun

Andreas- Osman Sonat

Turna- Sevda Erginci

İmam Gazali- Cemal Toktaş

Arslantaş- İlker Kızmaz

Nizamülmülk- Mehmet Özgür

Fatımiler Lideri- Murat Gariboğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorumDevamını Oku


Sitemap